Kështu do të jetë moti të premten në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, shkruan Reporteri.net.


Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.

“Vranësirat vende-vende ka mundësi të shoqërohen me riga lokale shiu. Në fushat barike pritet të ketë rënie, duke regjistruar vlera nën kufijtë e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 2-11 m/s”, thuhet në njoftimin e IHK-së. /Reporteri.net/