Ky është moti për të mërkurën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ndërrueshme, shkruan Reporteri.net.


Sipas IHMK-së, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet parashihet të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë celsius.

Në njoftim thuhet se do të fryejë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes. /Reporteri.net/.