Është gjetur trupi i punëtorit në Mitrovicë

Pas 6 orë kërkimi është gjetur trupi i të riut nga Mitrovica, njofton gazetari i Reporteri.net.


Ende nuk dihen detaje tjera.

Gazetari i Reporteri.net është në vendin e ngjarjes dhe sapo të ketë informata të reja rreth rastit do t’iu mbajmë të informuar.

27 vjeçari me inicialet V.B, është zënë nga shembja e hotelit në Mitrovicë derisa po punonte aty.

Në ndërtesë kanë qenë duke punuar 4 persona, 3 kanë shpëtuar, ndërsa V.B ka mbetur nën rrënoja.

Për të kërkuar të riun në orët e vona kishin shkuar edhe  pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës të cilët e kanë kërkuar me duar nëpër gërmadhat e ndërtesës, ndërsa eskavatorët janë ndalur pasi është rrezik të shembet i gjithë objekti. /Reporteri.net/.