Mbërrin në Kosovë për varrim trupi i pajetë i 7 vjeçarit që u vra në Zvicër

Trupi i pajetë i të riut Ilias Mahmuti ka mbërritur në Kosovë nga Zvicra, bashkë me familjen e tij.

Pas pak atij do t’i jepet lamtumira e fundit dhe do të varroset në varrezat e qytetit të Gjilanit në orën 12:00.

Shtatë vjeçari, Ilias Mahmuti, u privua nga jeta ditë më parë në Zvicrës, nga një grua 76 vjeçare, për të cilën dyshohet se ka probleme mendore.

Zviceranja e kishte sulmuar me thikë vogëlushin nga Gjilani.

Autoritetet zviceranë janë duke e hetuar rastin që i mori jetën të riut nga Kosova.

Ky rast ka tronditur të gjithë, si në Zvicër po ashtu edhe në Kosovë.