Moti nesër, diell dhe vranësira

Në Kosovë të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.


“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius”.

“Shtypja atmosferike do të vazhdoj të shënoj vlera të rritura, mbi normalen. Do të fryjë erë nga veriperëndimi, por në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore do të ketë masa edhe nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës. /Reporteri.net/.