Moti nuk e ka në plan përmirësimin, mësohet deri kur do të zgjas shiu

Moti mbi Kosovë dy javët e fundit ka qenë jostabil, e madje që nga java e kaluar kishte reshje të vazhdueshme të shiut.


Por, si duket moti nuk e ka në plan përmirësimin, të paktën, edhe këtë javë, shkruan Reporteri.net.

Sipas Prishtina Ëeather, edhe sot do të ketë interval me diell, mirëpo do të ketë vranësira të theksuara si dhe temperaturat nuk do të jenë aq të larta. Ato do të sillen nga 3 deri në 16 gradë.

E shiu do të kthehet menjëherë nesër, ku pritet që temperaturat maksimale të shënojnë ulje në 14 gradë.

Të paktën, vranësirat e shiu nuk do të largohet deri në fundjavë, e cila akoma nuk dihet saktë me çfarë moti do të përshkohet./Reporteri.net