Pas “ferrit” të Sirisë, dhjetra fëmijë tani luajnë në Kosovë

Shumë prej tyre janë rritur, e madje ka nga ata që edhe kanë lindur në Siri.


Këta fëmijë që nga mbrëmë po qëndrojnë në Vranidoll të Prishtinës, tani po luajnë në atdheun e tyre.

Nga pamjet e kapura nga jashta rrethojat shihen dhjetëra fëmijë të moshave të ndryshme.

Me radhë ata merreshin për të kryer kontrolle nga disa mjekë.

Ndërkohë, edhe Policia e Kosovës ishte angazhuar që fëmijët të argëtoheshin. Ata shiheshin duke luajtur me fëmijët.

Vlen të theksohet se në oborrin e Qendrës nuk shiheshin gra, por vetëm fëmijë dhe vajza të reja.

Ndryshe, Reporteri.net mbrëmë ka raportuar ekskluzivisht për arritjen e 110 kosovarëve që kishin shkuar në Siri viteve të fundit.

#LIVEGratë dhe fëmijët e xhihadistëve të vrarë në Siri, tani të kthyer në Kosovë, në strehimoren në Vranidoll të Prishtinës.

Gepostet von Reporteri am Samstag, 20. April 2019

/Reporteri.net