Qemajl Mustafa, kryetar i ri i PDK-së në Gjilan

Delegatët e Kuvendit Zgjedhor të PDK-së në Gjilan, kanë zgjedhur sot kryetarin e ri të Degës. Besimin e ka marr Qemajl Mustafa, ish kryetar i kësaj komune, shkruan Reporteri.net.


Mustafa mori 197 vota, kurse kundërkandidati i tij Flurim Arifi 80 vota, ndërsa 7 vota të tjera u shpallën të pavlefshme.

Delegatë e Kuvendit Zgjedhor të PDK-së pritet të zgjedhin edhe Këshillin Drejtues prej 71 anëtarëve dhe delegatët për Konventën Qendrore të këtij subjekti politik. /Reporteri.net/.