×
 • Lajme
 • Rajon

  Bërnabiq paralajmëron dorëheqje nga posti i kryeministres së Serbisë

  Reporteri
  04 Qershor 2023 | 18:38

  Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka shkruar në llogarinë e saj në Twitter se është e gatshme të japë dorëheqje.

  Ajo po fajëson “industritë mediale” për këtë, raporton Danas.

  “Duke marrë parasysh shkrimet e mediave manjate, sa për të qenë të qartë – jam gati të jap dorëheqjen në çdo moment, pasi presidenti Vuçiq e di këtë dhe, për momentin, refuzon. Ndoshta ai do të ndryshojë mendje. Ju dëshironi zgjedhje – nuk ka problem, ne jemi gjithmonë gatshëm për zgjedhje. Unë sigurisht i qëndroj besnik Serbisë dhe Vuçiqit”, ka deklaruar ajo.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!