×
 • Lajme
 • Lajme

  Shkollat në Prishtinë me orar të përgjysmuar për shkak të mungesës së ngrohjes

  Reporteri
  15 Dhjetor 2021 | 11:55

  Shkollat dhe institucionet parashkollore që ngrohen nga Termokosi kanë vendosur që për shkak të mungesës së ngrohjes, të mërkurën të punojnë me orar të përgjysmuar.

  Ndërmarrja publike njoftoi sot se për shkak të pamundësisë së furnizimit me avull nga KEK-u ka ndaluar sistemin e ngrohjes. Kjo s’pritet të rregullohet deri të enjten.

  E shkollat dhe çerdhet publike tashmë kanë nisur t’i lajmërojnë edhe prindërit që procesi mësimor sot zhvillohet me orar të përgjysmuar.

  KEK-u tregon se kur do të krijohen kushtet për furnizimin e Termokosit dhe kthimin e ngrohjes në Prishtinë

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!