Veseli viziton familjet e dëshmorëve në Mitrovicë

Kryekuvendari Kadri Veseli ka qëndruar sot në vendlindjen e tij në Mitrovicë me ç’rast ka vizituar familjen e dëshmorëve Driton Veliu dhe Artim Jashari. Këtë e ka konfiurmuar vet Veseli përmes një postimi në Facebook, shkruan Reporteri.net.


“Sot isha në Mitrovicë dhe vizitova familjen e Driton Veliut, dëshmor i kombit dhe bashkëluftëtar i dëshmorit Artim Jashari. Vizitat në familjet e heronjve të kombit janë momente frymëzimi që të vazhdojmë pa u ndalur në rrugën e fuqizimit të shtetit tonë, dhe ndërtimin e të ardhmes së sigurtë për gjeneratat e reja”, ka shkruar Veseli në Facebook.