Zbulohet kush është njeriu që u vra e më pas u dogj në Skënderaj

Një person ka vdekur tragjikisht, pasi është djegur në veturën e tij në fshatin Rezallë të Skenderajt. Rasti ka ndodhur mbrëmjes e së hënës.


Gjatë ditës së sotme, Policia e Kosovës ka njoftuar se ky rast është duke u hetuar si “vrasje e rëndë”.

Mësohet se personi që u gjet i vrarë dhe i djegur në Skenderaj është Ilir Zeqiri nga fshati Kopiliq i Epërm i Skenderajt, shkruan Reporteri.net.

Këtë e ka bërë të ditur ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku përmes një postimi në Facebook, ku i ka shprehur ngushëllime familjes së viktimës.

Sipas Lushtakut viktima ishte veteran i luftës dhe vëlla i dëshmorit Gazmend Zeqiri./Reporteri.net

Është tragjik lajmi i vdekjes së Ilir Zeqirit nga Kopiliqi i Epërm i Skenderajt. Ai ishte veteran i luftës dhe vëlla i…

Gepostet von Sami Lushtaku am Dienstag, 9. April 2019