×
 • Mjekësi
 • Mjekësi

  Pesë arsye pse duhet pirë çaji i kamomilit

  Reporteri
  14 Maj 2024 | 21:23

  Përderisa çaji i kamomilit ndihmon rreth çështjeve të ndryshme shëndetësore, çdo ditë e më shumë dietologët e njohësit e çështjeve shëndetësore po e rekomandojnë si lloj ilaçi natyral.

  WioNews ka renditur pesë arsye pse duhet pirë çaj kamomili më shpesh.

  Studimet kanë treguar se çaji i kamomilit ka efekte pozitive te lëkura, përveç që ndihmon kundër akneve, ndihmon edhe për komplikime të tjera të lëkurës

  Ky çaj ndihmon kundër mbipeshës, sepse përshpejton metabolizmin.

  Çaji i kamomilit ndihmon edhe shëndetin e flokëve dhe u jep shkëlqim.

  Bima e kamomilit njihet si qetësues natyral, që ndihmon relaksimin dhe ndikon kundër stresit e ankthit.

  Çaji i kamomilit ndihmon kundër ndjenjës të të qenit të fryrë duke larguar problemet me stomakun.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!