×
 • Prospect
 • Prospect

  Poezia që përshkruan vdekjen dhe dhimbjen e shqiptarëve

  Reporteri
  08 Prill 2024 | 10:29

  Ish-presidenti i Kosovës, i ndjeri Ibrahim Rugova përveç politikës pas vetes la gjurmë edhe me penë.

  Kjo është poezia e cila të kujton dhe rikujton plagën e pashëruar të shqiptarëve:

  Kur dëgjoj që vdes në botë,
  një njeri i vendit tim,
  jam në zemer i pikëlluar,
  se vdes një copë e shpirtit tim.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme
  Prospect
  Prospect
  Prospect
  Prospect

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!