×
 • Prospect
 • Prospect

  Shoqëri

  Reporteri
  09 Shkurt 2024 | 11:31

  Poezi nga Raymond Carver

  Sot në mëngjes u zgjova me shi
  mbi qelq.

  Dhe kuptova
  se prej kohësh tashmë
  kam zgjedhur të kalburën kur
  mund të bëja tjetërsoj.

  A përndryshe,
  thjesht më të lehtën e mundshme.

  Përballë të virtytshmes. Apo të zorshmes.

  Mendime të këtilla më vijnë
  kur kaloj ditë me radhë në vetmi.

  Si tani. Orë që shpenzoj
  në shoqëri të vetes gojëkyçur.

  Orë e orë të tëra
  njësoj si një dhomë e vogël.

  Me veç një rrip tapeti ku mund të ecësh.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme
  Prospect
  Prospect
  Prospect

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!