×
 • Prospect
 • Prospect

  Varg ëndrrash

  Reporteri
  27 Shkurt 2024 | 18:01

  Poezi nga Bob Dylan

  Po mendoja për një varg ëndrrash

  ku asgjë nuk del në sipërfaqe,

  çdo gjë rri poshtë aty ku plagë ka marrë

  dhe ndalet përfundimisht.

  Nuk po e vrisja mendjen për ndonjë gjë të veçantë

  porsi në një ëndërr, kur dikush zgjohet dhe ulërin.

  Asgjë edhe aq e veçantë,

  thjesht po mendoja për një varg ëndrrash.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme
  Prospect

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!