×
 • Show Time
 • Show Time

  3 rregullat e arta që ndjek Jennifer Lopez për një bark të sheshtë

  Reporteri
  01 Korrik 2022 | 20:34

  Jennifer Lopez është një ndër gratë më të bukura të showbizz-it ndërkombëtar. Ylli 52 vjeçar, falë dietës që ndjek dhe stërvitjeve të përditshme, ka një bark të sheshtë dhe një trup muskuloz dhe të formësuar. Trajneri i saj personal, Dodd Romero, zbuloi 3 rregullat që Lopez ndjek për një bark të sheshtë.

  Thekson 4 kategori ushqimore

  Në dietën e saj të përditshme, ylli latin thekson kategoritë e mëposhtme të ushqimeve: proteina pa yndyrë, perime, yndyrna të mira dhe karbohidrate të mira.

  Ajo u thotë “po” ushqimeve të shëndetshme dhe “jo” ushqimeve të përpunuara

  Perimet jeshile si spinaqi, brokoli dhe zarzavatet kanë një vend të përditshëm në pjatën e saj. Jennifer Lopez shmang ushqimet e përpunuara dhe këmbëngul për përbërës të freskët.

  Ajo pi shumë ujë

  Jennifer pi të paktën shtatë gota ujë në ditë. Kështu, ajo hidraton trupin e saj dhe ka energjinë e nevojshme për të gjithë ditën. /abcnews.al

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!