×
 • Show Time
 • Show Time / Festivali i shqiptarëve

  “Alba Festival” po thyen rekorde, Zyrihu do të ketë tri net të mëdha festive

  Reporteri
  14 Maj 2024 | 17:05

  Me datat 21-23 qershor në Cyrih mbahet festivali open-air shqiptar për Zvicër e më gjerë “Alba Festival”. 

  Ky është festivali më i madh në diasporë në të cilin do të performojnë 20 yje të muzikës shqiptare.

  “Alba Festival”, synon të jetë një pikëtakim për një “miks” të muzikës moderne nga Shqipëria dhe nga Kosova dhe të stabilizohet si një platformë për shkëmbimin ndërkulturor.

  Interesimi për të marrë pjesë është jashtëzakonisht i madh, ku ka thyer rekorde nga kërkesat e shumta të fansave.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!