×
 • Show Time
 • Show Time

  Dalin detaje të reja nga arrestimi i Justin Timberlake

  Reporteri
  19 Qershor 2024 | 9:55

  Justin Timberlake pretendoi se kishte vetëm ‘një martini’ para se të ndalohej nga policia.

  Ai u arrestua me dyshimin për drejtimin e mjetit në gjendje të dehur herët të martën në zonën e pasur Hamptons të Long Island, tha policia.

  Superylli i popit – i identifikuar si një 43-vjeçar Franklin, Tennessee, në kallëzimin penal – u akuzua dhe u lirua pa pasur nevojë të lirohej me kusht rreth nëntë orë pas arrestimit të tij.

  Justin u deklarua i pafajshëm dhe u urdhërua të paraqitej në gjykatë më 26 korrik, thanë zyrtarët.

  Timberlake ishte pas timonit të një BMë-je gri të regjistruar në Florida, kur u ndalua pak pas orës 12:15 të mëngjesit pranë Madison Street dhe Middle Line Highway, fillimisht për shkak të lëvizjes përmes një tabele ndalimi dhe dështimit për të qëndruar në anën e djathtë të rrugës.

  Por sapo policia foli me këngëtarin, ata thanë se ishte e qartë se shoferi nuk ishte në formë për të vozitur, sipas ankesës së shkruar nga oficeri i policisë së fshatit Sag Harbor, Michael Arkinson.

  I njëjti u përpoq të ecte në këmbë dhe të qëndronte në njërën këmbë pa u lëkundur ose duke përdorur krahët për të balancuar, thuhet në raport.

  Artisti kishte darkuar në një hotel në Sag Harbor “dhe më pas u drejtua për në shtëpinë e një miku të tij kur u ndalua nga policia”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!