×
 • Show Time
 • Show Time

  Drake me flamur të Shqipërisë në këngën e re, përmend edhe Prishtinën

  Reporteri
  29 Nëntor 2023 | 21:06

  Këngëtari i njohur Drake ka vlerësuar se s’është tepër vonë për t’iu bashkuar festimeve ani pse Shqipëria festoi dje 111 vjetorin e pavarësisë, shkruan “Rolling Stones”.

  Të mërkurën reperi i famshëm kanadez publikoi videoklipin për “Polar Opposites”, këngë përmbyllëse e albumit të tij të fundit, “For All the Dogs”.

  Në video ai shfaqet me një grup të shqiptarëve që rrinë në një dhomë të lojërave në rezidencën e tij.

  Në klip, Drake dhe miqtë e tij që luajnë lojëra kanë të veshura xhaketa të kuqe, të gjitha me simbolin kombëtar të Shqipërisë – shqiponjën, që shfaqet në shpinën e tyre.

  Në mes të klipave të lojërave të pokerit dhe goditjeve në tavolinën e biliardos, Drake ankohet për një të dashur që e bllokon atë në çdo platformë për të kontaktuar.

  Në videon e re Drake përmend edhe Prishtinën.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!