×
 • Show Time
 • Show Time

  Gérard Depardieu sërish në telashe, një tjetër aktore e akuzon për sulm seksual

  Reporteri
  07 Dhjetor 2023 | 21:25

  Aktorja Helene Darras paraqiti një ankesë zyrtare kundër Gérard Depardieu, duke pretenduar se aktori francez e ka sulmuar seksualisht në xhirimet e filmit Disco të vitit 2007.

  Detajet e plota të akuzave të Hélène Darras kundër yllit francez do të transmetohen në emisionin e lajmeve investigative franceze Complément d’Enquête sot në mbrëmje.

  Sipas mediave të huaja, Darras ishte 26 vjeç kur ajo luajti si një konkurrente në një konkurs kërcimi në Disco, një komedi në të cilën Depardieu luajti bashkë me të.

  “Ai më pa sikur të isha një copë mishi. Erdhi tek unë dhe më pas kaloi dorën mbi ijet dhe vithet e mia” tha Darras për Depardieu në një fragment të intervistës.

  Më pas, thuhet se ai e pyeti nëse donte të vinte në dhomën e tij të zhveshjes, Darras nuk pranoi, por kjo nuk ndryshoi asgjë.

  “Ai vazhdoi të më përkëdhelte”, vijoi aktorja.

  Darras tha se ajo nuk e raportoi aktorin në atë kohë nga frika se do të çonte në futjen e saj në listën e zezë.

  “Nuk kisha mbaruar as shkollën e teatrit. Doja shumë të bëhesha aktore,” tha ajo.

  Hetuesit po studiojnë ankesën, e cila mund të ndalohet nga statuti i kufizimeve të Francës, për të përcaktuar nëse do të zyrtarizojë apo jo veprimin kundër Depardieu. Në vitin 2018, aktorja Charlotte Arnould e akuzoi aktorin për përdhunim.

  Ai mohoi të gjitha akuzat dhe çështja aktualisht po shqyrtohet në gjykatë. Në maj të këtij viti, uebsajti investigativ i lajmeve Médiapart publikoi një raport të thelluar duke detajuar akuzat e 13 grave.

  Dy akuza të veçanta u bënë pjesë e një hetimi nga radio stacioni francez France Inter. Depardieu ka mohuar të gjitha akuzat dhe në tetor 2023, publikoi një letër të hapur në gazetën franceze Le Figaro duke mbrojtur veten.

  “Kurrë, kurrë nuk kam abuzuar me një grua. Për gjykatën e medias, për linçimin që më është rezervuar, kam vetëm fjalën time për të mbrojtur veten”, shkroi ai.

  Depardieu është shprehur se nuk është as përdhunues dhe as grabitqar, dhe nuk do të përfshihej në asnjë projekt, duke pasur parasysh kontekstin e akuzave.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!