×
 • Show Time
 • Show Time

  Jurgen Uldedaj kampion bote, plotësohet dëshira e banores së Big Brother Vip Albania

  Reporteri
  10 Shkurt 2024 | 23:10

  Jurgen Uldedaj shpallet kampion bote në versionin IBO Mediterranean. Boksieri shqiptar mposhti këtë të shtunë në Londër Xhon Frenk Mendi në një ndeshje me dhjetë raunde.

  Fituesi i këtij dueli u vendos me pikë, pasi të dy boksierët rezistuan deri në fund në ring.

  Kjo ishte fitorja e gjashtëmbëdhjetë në karrierë e Jurgen Uldedajt, 6 prej të cilave i ka pasur me nokaut, ndërsa numëron vetëm një humbje.

  Londra u vesh kuqezi falë mbështetësve të shumta të Uldedajt, që ka programuar të tjera duele.

  Sara Gjordeni, ish-e dashura e boksierit, që gjatë një bisede me Erjolën në BBV3 i uroi sot fitoren.

  “Në momentin që jam futur këtu, nuk ka qenë kurrë një “jo” definitive, se po të ishte definitive, do të isha idiote po ta përmendja”.

  “Kam nevojë të dëgjoj fjalën e tij, por kurrsesi nuk i ngatërroj të dyja gjërat. Unë kam arritur ta njoh dhe ta dua si njeri, kam ndarë bukën me të, kam fjetur me të. Çdo gjë bashkë e kemi kaluar. E mbaj shumë lart në mendimet e mia. Sepse nuk është një njeri që e përçmoj apo e urrej. E kam lart atë dhe familjen e tij”, tha ajo.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!