×
 • Show Time
 • Show Time

  Lufta në Lindje të Mesme pamundëson rikthimin e grupit “Rebeldeway” pas 20 vjetësh

  Reporteri
  18 Prill 2024 | 23:24

  Grupi i njohur “Rebelde Way” i krijuar gjatë serisë së njohur argjentinase, kishte planifikuar që të ngjitej në skenë me dy koncerte që ishin paraparë të mbaheshin në Izrael, mirëpo shkaku i luftës që ka nisur mes Izraelit dhe grupit militant të Hamasit, është vendosur që të shtyhet.

  Ani pse nuk ka ndonjë datë të mundeshme Pirou Saenz, i cili ishte edhe pjesë e grupit dhe është drejtor i bendit, ka thënë se shumë shpejt do të konfirmohen datat.

  Dy koncertet e mëhershme ishin planifikuar për 25 dhe 27 prill, transmeton gazeta online Reporteri.net.

  Kthimi i bendit ishte konfirmuar në fillim të vitit.

  “Jemi shumë të lumtur të njoftojmë bashkimin tonë. Rebelde Way në Izrael, pas 20 vjetësh”, kishte njoftuar Saenz.

  Pjesë e bendit padyshim se janë Benjamin Rojas, i cili kishte luajtur rolin e Pablos në serinë argjentinase.

  Pjesëmarrjen e kishte konfirmuar edhe Felipe Colombo, i cili luajti personazhin e Manuelit, por do të mungojnë Luisana Lopilato dhe Camila Bordonaba.

  Në koncertet e planifikuara për muajin prill, pritej të merrnin pjesë 150 mijë persona.

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!