×
 • Show Time
 • Show Time

  Rita Ora, dokumentar për Kosovën, kushtuar kulturës së të rinjve në vendin e saj të lindjes

  Reporteri
  03 Dhjetor 2023 | 15:28

  Rita Ora suksesin e jashtëzakonshëm në muzikë e modë, kërkon ta përsërisë edhe në dokumentar bërje.

  Tabloidi The Sun shkruan se diva muzikës pop Rita Ora ka nisur punën në realizimin e një dokumentari për kulturën e të rinjve në vendin e saj të lindjes Kosovë.

  “Jam në mes të xhirimeve të dokumentarit për kulturën e nëndheshme të të rinjve në Kosovë”- është shprehur Rita Ora.

  Në intervistën për The Sun ajo ka deklaruar se 60% e popullsisë në Kosovë janë nën moshën 35-vjeç duke e bërë vendin super të ri”.

  Rita Ora duke treguar motivet e dokumentarit shprehet se në vendlindjen e saj ka shumë zemërim dhe fustrim të panjohur të nëndheshëm tek të rinjtë të cilën shohim në historinë e Kosovës.

  Javën e shkuar Rita Ora ishte në Kosovë për të festuar ditëlindjen e saj.

  Në të njëjtën kohë shpenzoi disa ditë duke ndjekur xhirimet e dokumentarit.

  Përfshirja e Rita Orës në realizimin e dokumentarit mund të jetë edhe një nisje konkurencë të shëndetshme brenda familjes.

  Bashkëshorti i saj Taika Waititi është regjizor filmash.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!