×
 • Show Time
 • Show Time / VIDEO

  “Serbët po i vrisnin kosovarët, neve na dërgoi NATO atje”, këngëtari britanik që ishte pjesëtar i KFOR-t publikon video nga lufta në Kosovë

  Reporteri
  30 Nëntor 2023 | 12:26

  Këngëtari britanik James Blunt, ka vendosur t’i tregoj fansave të tij se po punon në publikimin e dokumentarit të tij të ri “One Brit Wonder” i cili e paraqet jetën e tij para inkuadrimit në muzikë.

  Blunt ka publikuar në Instagram një pjesë të shkurtër të dokumentarit e cila lidhet me punën e tij si ushtar paqeruajtës i KFOR-it gjatë luftës në Kosovë.

  “Ushtria Serbe po i vriste kosovarët, civilët shqiptar dhe NATO na dërgoi në qendër të gjenocidit, aty isha edhe unë”, ka thënë Blunt në një pjesë të publikuar të dokumentarit.

  “A ju kam treguar ndonjëherë se para se të isha një yll i muzikës pop, isha në ushtri”, ka shkruar ai në videon e publikuar.

   

  View this post on Instagram

   

  A post shared by James Blunt (@jamesblunt)

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!