×
 • Show Time
 • Show Time

  Shuhet dizajneri italian Roberto Cavalli

  Reporteri
  12 Prill 2024 | 22:22

  Dizajneri i modës, Roberto Cavalli, i njohur për veshjet nga lëkura dhe tekstili, ka vdekur të premten në moshën 83-vjeçare, raporton BBC.

  Shtëpia e modës që mban emrin e tij, ka bërë të ditur lajmin për vdekjen e tij, por nuk ka konfirmuar detaje të tjera, përcjell gazeta online Reporteri.net.

  Agjencia italiane e lajmeve, ANSA, ka raportuar se ai ka vdekur në shtëpinë e tij në Firencë pas një sëmundjeje të gjatë.

  Ai nisi kompaninë në vitet ’70. Veshjet e tij janë përdorur nga legjendat si Brigitte Bardot, Sophia Loren, Kim Kardashian dhe Jennifer Lopez.

  Drejtori i kompanisë së tij, Fausto Puglisi, ka thënë se dizajneri do të vazhdojë të mbetet si “themel i frymëzimit për të tjerët”.

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!