×
 • Show Time
 • Show Time

  Winslet nuk e përballoi famën pas “Titanikut”

  Reporteri
  12 Shkurt 2024 | 20:28

  Aktorja Kate Winslet ka rrëfyer se jeta e saj ishte e tmerrshme pas publikimit të filmit të “Titanikut”, sepse e kishte të vështirë të mësohej me famën që e mori pas suksesit të filmit.  

  48-vjeçarja u bë e famshme me rolin e saj të Rose DeWitt Bukater në filmin e vitit 1997 kur ajo ishte 22-vjeçare dhe ka pranuar nuk ndihej rehat me vëmendjen që e mori pas filmit.  

  “Për shkak se vëmendjes së madhe mediatike, jeta ime nuk ishte shumë e mirë”, ka thënë Winslet për revistën Porter.  

  “Gazetarët më thoshin: ‘Pas Titanikut, keni mundur të bëni çdo gjë’ dhe unë u thosha: ‘Me bast se po, por a qëllojani çfarë, të jesh i famshëm është e tmerrshme’”, ka shtuar ajo. 

  Pas tre dekadash në Hollywood, Winslet është mësuar me famën dhe nuk e mendon si problem.  

   

  Shpërndaje:
  Të ngjashme
  Të ngjashme

  © Reporteri (R Media L.L.C.), 2019-2024. Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Linku i lajmit u kopjua!