A do të mund Van Dijk ta ndal Messin? Përgjigjja epike e Zlatan Ibrahimovic

Barcelona dhe Liverpool sot luajnë gjysmëfinalen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve.


Gjatë këtyre ditëve të fundit është diskutuar shumë për duelin ndërmjet futbollistit më të mirë të zgjedhur në Angli, Van Dijk dhe yllit të Barcelonës, Leo Messit, shkruan Reporteri.net

Temës së nxehtë të debatit për fituesin e këtij dueli iu është shtuar edhe ai që njihet për deklaratat më të “çmendura” në botë, Zlatan Ibrahimovic.

Ai ka thënë se Van Dijk do ta ndal Messin, por ai do ta ndal pas ndeshjes që ta bëjë një foto me të.

Kjo sipas Ibrahimovic, për argjentinasin do të jet vetëm një ndeshje tjetër.

Kujtojmë që Leo Messi nuk ka shënuar asnjëherë ndaj Liverpoolit në dy përballje ndaj tyre./Reporteri.net/