A është ky autogoli më qesharak i vitit në finalen angleze?

Charlton dhe Sunderland janë duke e zhvilluar ndeshjen finale për inkuadrimin në Championship nëpërmjet ‘’play-off’’.


Pas 50 minuta lojë, ndeshja është e barabartë 1-1, ku një nga golat ishte histori më vete.

Mbrojtësi Sarr vendosi të kthente topin te portieri Philips, por ky i fundit ishte i papërgatitur dhe Sunderland kaloi në epërsi me një gol të ‘falur’.

Charlton u kundërpërgjigj dhjetë minuta pa përfunduar pjesa e parë me Purrington, pas një aksioni të rrjedhshëm mirë.

Ndeshje jashtëzakonisht e bukur po zhvillohet në ‘Wembley’, por vetëm njëra nga këto dy skuadra do ta sigurojë ngjitjen në elitën e dytë të futbollit anglez.