“Arena Kombëtare” drejt përfundimit, kjo është pamja mahnitëse që ka marrë sot

Stadiumi më i ri i Kombëtares së Shqipërisë do të quhet “Arena Kombëtare” dhe tashmë ka filluar të marrë pamje dhe të shkoj drejt përfundimit.


“Arena Kombëtare” është vendi ku Shqipëria do t’i zhvillojë ndeshjet kualifikuese të Europianit 2020, shkruan Reporteri.net

Shqipëria tashmë bëhet me tre stadiume të mëdha të cilat plotësojnë normat e kërkuara nga UEFA dhe FIFA për zhvillimin e ndeshjeve ndërkombëtare.

Momentalisht është duke u punuar brenda fushës së stadiumit.

Më herët ishte investuar në stadiumin e Elbasanit dhe atë të Shkodrës, por nevoja që kryeqyteti i Tiranës ta ketë një stadium gjigant ka bërë që të ndërtohet “Arena Kombëtare”.

Kujtojmë që Shqipëria ndeshjen e ardhshme e zhvillon ndaj Moldavisë si vendase./Reporteri.net/