Arsenali nuk e dëshiron Ligën e Kampionëve, Leicesteri kalon në epërsi

Leicester City ka kaluar në epërsi kundër Arsenalit, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Leicester.


Youri Tielemans shënoi me kokë duke e kaluar Leicesterin në epërsi 1:0, në minutën e 59-të, pas një aksioni të bukur.

Nëse Arsenali humbet sot, atëherë do t’ia vështirësonte vetes gjasat për top 4, pasi që Chelsea ka një pikë më shumë dhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Chelsea sot luan ndaj Manchester Unitedit dhe në rast fitoreje, do ta siguronte pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve./Reporteri.net/