As Zidane s’po e këndell Realin, mposhtet nga Vallecano

Real Madridi ka pësuar humbjen e parë nën drejtimin e Zinedine Zidane pas rikthimit në stolin e “Los Blancos”, duke u mposhtur 1-0 nga Vallecano.


Golin e vetëm në ndeshje e realizoi Adri Embarba nga penalltia në minutën e 23’.

Kjo është ndeshja e katërt me radhë në udhëtim që Reali nuk arrin të fitojë, teksa dështimi i dytë me radhë, pas barazimit 0-0 me Getafen ditë më parë.

Reali luajti pa Karim Benzeman e dëmtuar dhe u vërejt mungesa e francezit, pasi sulmi është pika më e dobët e Los Blancos.