Barca 3:0 Liverpool, kjo është nota e Mess-it dhe ky dështimi i ndeshjes

Barcelona e shpartalloi Liverpoolin me rezultat të thellë 3-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në sfidën që u luajt në “Camp Nou”.


Lionel Messi me dy gola dhe Luis Suarez me një, ishin heronjtë e Barçës dhe kështu Liverpoolit i duhet ndonjë mrekulli që të shpresojnë për kualifikim në finale.

Ylli argjentinas është vlerësuar me notën 10 nga ‘Whoscored’ si lojtari më i mire i ndeshjes, pas tij Suares dhe Rakitiç te Barça, kurse më i miri te Liverpooli ishte Salah edhe pse dështoi të shënoi nga një rast i pastër, shkruan Reporteri.net.

Dështimi i ndeshjes ishte portieri i Liverpoolit, Alisson me notën 5.8 dhe më pas Mane me 5.9.

Kurse lojtari më i mire në Angli, mbrojtësi Virgil Van Dijk ka marrë notën 6.1.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pjesën e mëposhtme: