Barcelona-Liverpool, publikohen formacionet zyrtare, ky është vendimi i Kloppit për Shaqirin

Barcelona dhe Liverpool luajnë sot gjysmëfinalen e dytë në kuadër të Ligës së Kampionëve.


Njëra ndër ndeshjet më të paparashikueshme këtë vit, pritet të zgjojë interesimin e mbarë globit, krejt kjo falë formës së mrekullueshme që po kalojnë skuadrat, shkruan Reporteri.net

Ernesto Valverde ka filluar me formacionin e zakonshëm këtë sfidë ndaj Liverpoolit.

Në anën tjetër Jurgen Klopp ka lënë në bankën rezervë, futbollistin kosovar nga Zhegra, Xherdan Shaqirin.

Ky është formacioni i Barcelonës:

Ky është formacioni i Liverpoolit:

Kujtojmë që gjysmëfinalja e parë ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Ajax ka përfunduar me fitoren e holandezëve me rezultat minimal 0-1./Reporteri.net/