Bayerni i thotë lamtumirë Riberys

Pas 12 viteve të kaluara në klubin bavarez, aventura e Frank Riberys në Gjermani është afër përfundimit.


Klubi i Bayernit ka konfirmuar se pas përfundimit të këtij sezoni, francezi do të jet i lirë të largohet nga klubi ka ai kaloi gjithë karrierën e tij, shkruan Reporteri.net

“Franck Ribery nuk do ta renvojë kontratën e tij dhe do të largohet nga klubi këtë verë. Faleminderit për gjithçka, Franck”, thuhet në njoftimin e klubit.

Francezi arriti në klub në vitin 2007, ku gjatë gjithë kësaj kohë ai arriti të fitonte çdo titull të mundshëm.

Duhet cekur që viti më i suksesshëm ishte viti 2013 kur ai fitoi Ligën e Kampionëve dhe u shpall lojtari më i mirë i Europës./Reporteri.net/