Bota e sportit bashkohet për Iker Casillas, këto janë reagimet e para

Shumë atletë kanë treguar mbështetjen e tyre për legjendën e futbollit spanjoll, Iker Casillas pasi pësoi sulm në zemër.


Portjeri spanjoll ndihej keq pas stërvitjes me ç’rast u dërgua në spital dhe tashmë është jashtë rrezikut për jetën. Ai nuk do të luaj më këtë sezon, shkruan Reporteri.net

Menjëherë pasi u konfirmua se spanjolli nuk është në gjendje të mirë shëndetësore, bota e sportit ka kthyer sytë kah legjenda e Real Madridit.

Duke filluar nga kapiteni i tanishëm i Real Madridit, Sergio Ramos, tenisti Raffa Nadal, e shumë koleg të tij kanë shprehur inkurajimin për Casillas.

/Reporteri.net/