‘Çartet’ Drake, reagon si i ‘çmendur’ pasi Toronto siguroi finalen e parë në histori të NBA

Toronto Raptors ka siguruar finalen e parë në histori të klubit pasi mposhti Milëaukee Bucks në 6 seri falë briliancës së Kahwi Leonard.


Leonard kontriboi në plot 27 pikë e 17 kërcime dhe udhëheqi i vetëm Toronton në këto seri kundër ‘bishës’ greke Giannis i cili zhgënjeu në këto 3 ndeshjet e fundit, shkruan Reporteri.net

Mirëpo ajo çfarë ra në sy më shumë ishte reagimi i super artistit Drake i cili është një tifoz i zjarrtë i Torontos.

Reperi u pa teksa përqafonte lojtarin kryesor të Raptors, Kahwi Leonard pasi shkëlqeu në këtë mbrëmje famoze.

Në një rast kur Leonard ‘traumatizoi’ koshin, Drake u çmend nga gëzimi, siç edhe mund ta shihni përmes kësaj videoje.

Kujtojmë që në finalen e madhe të NBA do të takohen Golden State Warriors dhe Toronto Raptors./Reporteri.net/