Dy gola nga Eden Hazard, 3 pikë të reja për Chelsean

Skuadra e Chelseat ka fituar me rezultat 2-0  ndaj West Ham United në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Stamford Bridge”, raporton Reporteri.net.


Sulmuesi Eden Hazard, ka shkëlqyer në këtë ndeshje, duke realizuar nga një gol në secilën pjesë.

Në golin e parë ai “trullosi” lojtarët kundërshtarë dhe më pas me lehtësi dërgoi topin drejt portës së kundërshtarit për rezultatin 1-0.

Kur u mendua se kjo ndeshje do përfundonte me rezultat minimal, në skenën në fund të ndeshjes doli edhe një herë Hazard që realizoi për rezultatin final 2-0.

Kjo ndeshje u zhvillua në kuadër të xhiros së 33 në Premierligë.

Pas kësaj fitoreje Chelsea renditet i treti me 66 pikë, dy më shumë se Tottenham që renditet i katërti.

Shikojeni golin e Hazard: