Barazimi ndaj Bullgarisë, kjo është deklarata e Challandes

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka komentuar barazimin me Bullgarinë.


Ai e ka vlerësuar lartë pjesën e dytë të skuadrës.

“Mendoj qe kemi bërë një pjesë të dytë shumë të mirë. Ekipi ishte nervoz, por dëshironte të fitonte, nuk ishte e lehtë kundër Bullgarisë, e cila mbrohej shumë mirë. Por, ekipi ka bërë punën e tij, dhe, ajo çfarë është më e rëndësishme është efikasiteti. Nuk kemi qenë në kualitetin më të mirë sot. Jam i kënaqur me skuadrën, por jo edhe me rezultatin” ka shtuar Challandes.

Ai ka thënë se nuk i ka pëlqyer si skuadra ka luajtur pjesën e parë.

“Në pjesën e parë, nuk kam qenë i kënaqur me skuadrën, e kemi mbajtur topin shumë dhe e kemi komplikuar lojën”, ka deklaruar ai. /Reporteri.net/.