Çmenduri: 4 gola për 11 minuta, City e Tottenham në zjarr

Ata që nuk janë duke e shikuar ndeshjen ndërmjet Manchester Cityt dhe Tottenham Hotspur janë duke e humbur njërën nga ndeshjet më të mira të viteve të fundit.


Manchester City kaloi në epërsi ndaj Tottenham Hotspur me një supergol të Raheem Sterling.

Por ishte koreani Son ai i cili me një supergol barazoi në 1:1.

Vetëm 3 minuta më vonë ishte përsëri Son ai që me një ‘perlë’ kaloi Tottenhamin në epërsi për 1-2.

Por për ta vërtetuar se kjo është ndeshja më e çmendur e viteve të fundit u përkujdes Bernardo Silva i cili shënoi vetëm 50 sekonda më pas.

Kujtojmë që Manchester City duhet të shënoj edhe 2 gola të tjerë që të kaloj tutje./Reporteri.net/