Çudira në Premierligë – Lojtari puthë dy herë kundërshtarin e tij, ndëshkohet nga referi

Një ngjarje komike ka ndodhur sot në një ndeshje të ligës më të fortë në botë, Premier League.


Teksa është duke u zhvilluar ndeshja ndërmjet Burnley dhe Cardiff City, lojtari i Burnleyt pati një konfrontim me kundërshtarin e tij, shkruan Reporteri.net

Ashley Barnes, lojtari i Burnley ka puthur Mason Bennet dy herë në hundë gjatë një konfrontimi verbal ndërmjet tyre.

Në anën tjetër gjyqtari i ndeshjës e ka ndëshkuar Barnes vetëm me karton të verdhë.

Sipas kësaj logjike i bie që dy puthje për një karton të verdhë./Reporteri.net/