E fundit: Conte ka nënshkruar me klubin e ri

Trajneri italian, Antonio Conte ka nënshkruar sonte kontratë me klubin e Interit.


Italiani do të bëhet trajneri i ri i skuadrës ‘Nereuazure’, menjëherë pasi klubi zikaltër ta shkarkojë trajnerin Spalleti, shkruan Reporteri.net

Conte ka qenë i papunë që prej shkarkimit nga klubi i Chelseas të cilët u detyruan t’ia paguajnë italianit 10 milionë euro dëmshpërblim.

Drejtuesit e klubit zikaltër nuk kanë mbetur të kënaqur me performancat e ekipit këtë sezon dhe kanë vendosur ta emërojnë një trajner fitues në ekip.

Conte është një trajner i cili e ka dëshmuar veten në klube si Juventus dhe Chelsea, apo edhe në Kombëtaren e Italisë.

Interi pritet të bëjë transfere deri në 200 milionë euro këtë afat kalimtarë./Reporteri.net/