Edy Reja trajneri i Shqipërisë? Flet Duka

Mediat në Itali e kanë bërë fakt të kryer se trajneri i ardhshëm i Kombëtares shqiptare do të jetë Edy Reja. Sipas Radio “Kiss Kiss” presidenti Armando Duka ka udhëtuar të shtunën në Itali për të takuar ish-trajnerin e Napolit dhe të Atalantës dhe jo Alberto Zakeronin, siç ishte raportuar më parë.

Sa i përket këti lajmi të ardhur përtej adriatikut, i kontaktuar nga “Report TV”, presidenti i fedaratës Armando Duka është shprehur: “Nuk ka asgjë për të konfirmuar për Reja-n”.

Mbetet për t’u parë se kush do të ulet në krye të Kombëtares, por së bashku me Edy Reja-n kandidatët potencial për stolin e kuqezinjve janë edhe Alberto Zakeroni, Roberto Donadoni, Luigi De Canio si dhe ish-kapiteni i Kombëtares Besnik Hasi.

Në rast se Reja do të ulet në krye të Kombëtares atëherë ai do të ishte trajneri i katërt italian që afrohet te kuqezinjtë. Më herët Shqipërinë e kanë drejtuar Beppe Dossena, Gianni De Biasi dhe Christian Panucci.