Ekipi po ekzekutonte një penallti që do t’ia siguronte mbijetesën në Superligën turke, tifozët s’kanë zemër ta shohin

Superliga e Turqisë i ka dhënë fund kampionatit me ndeshjet e luajtura më datë 26 maj.


Takimi më i rëndësishëm ishte ai i Goztepes kundër Ankaragücü. Një fitore e vendasve i mbante ata në ligë, ndërsa barazimi ose humbja i rrëzonte.

Bursaspori fitoi 1-2 në fushën e Yeni Malatyasporit, prandaj i duhej vetëm fitorja. Rezultati ishte mbërthyer në shifrat 1-1 dhe gjyqtari kryesor i takimit akordoi një penallti në minutën e 84′ të sfidës.

Tifozët e Goztepes nuk e përballonin dot presionin e madh, prandaj shumë prej tyre nuk mundën të shihnin penalltinë vendimtare.

Ata shkuan në brendësi të stadiumit duke lënë tribunat dhe prisnin vetëm zhurmën nga spektatorët e tjerë. Emocione që t’i fal vetëm futbolli! Për fatin e mirë të tyre, gjithçka shkoi mirë dhe vendasit fituan dhe shpëtuan.