Feronikeli fiton, Prishtina gabon, Llapi vëzhgon

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në kuadër të xhiros së 30-të në Superligën e Kosovës.


Prishtina është ndalur me barazim 1-1 nga Drita në Gjilan, ndërsa Feronikeli ka shënuar fitore minimale 0:1 ndaj Drenicës.

Golin e vetëm dhe mjaft të rëndësishëm për Feronikelin e shënoi Fazliu.

Në anën tjetër, skuadra e Prishtinës pati punë më të vështirë në përballjen me kampionët në fuqi, Dritën, ku luajtën si mysafirë.

Skuadra ‘bardh e kaltër’ dominoi takimin që nga minuta e parë e takimit, por për fatin e keq të tyre, ishin ata që të parët pësuan gol.

Në anën tjetër Llapi ndeshet të dielen me Trepçën 89.

Kjo është tabela momentale pas përfundimit të këtyre dy ndeshjeve:


/Reporteri.net/