Feronikeli mposht Gjilanin, Llapi mban hapin për titull

Feronikeli ka arritur shënoj një fitore mjaft të rëndësishme në garën për titull kampion.


Nikli ka poshtur me rezultat 2:0 Gjilanin për të vazhduar kryesimin në renditjen e IPKO Superligës.

Braziliani Da Silva dhe Kastriot Rexha shënuan për këtë fitore të Niklit.

Fitore të madhe ka shënuar edhe Llapi, duke triumfuar 1:0 kundër Dritës. Super-goli i Festim Alidemës ia solli 3-pikëshin llapjanëve.