Fillon ndeshja Kosovë-Bullgari, “duam fitore” brohoritje në “Fadil Vokrri”

Minuta ’34 – Sulmuesi Bersant Celina kishte një rast të mirë por gjuajtjen e tij e priti portieri mysafir Mihaylov.

Minuta ’30 – Përfaqësuesja jonë vazhdon ta ketë dominimin por ende nuk ka arritur ta shënoi golin e epërsisë.

Minuta ’20 – Kosova vazhdon të ketë dominimin, por deri më tani rasti i Rashicës mbetet më i miri.

Minuta ’18 – Ndodhi një përplasje mes futbollistëve  Mërgim Vojvoda dhe Nedyalkov të cilët u ndëshkuan të dytë me karton të verdhë.

Minuta ‘9 – Pas një aksioni të mirë të përfaqësueses sonë sulmuesi Milot Rashica ka pasur një mundësi të mirë të shënoi gol të ndeshjes por nuk ia doli.

 

 

Nis sfida Kosovë – Bullgari

Ka nisur sfida e shumë pritur mes Kosovës dhe Bullgarisë e vlefshme për kualifikuesit EURO 2020, raporton Reporteri.net.


Tifozët e shumtë të mbledhur në stadiumin “Fadil Vokrri” të cilët kanë nisur të brohorasin duke kërkuar fitore nga futbollistët e Kosovës në përballjen me Bullgarinë në Grupin A kualifikues për Euro 2020.

“Duam fitore”, është brohoritja e tyre në “Fadil Vokrri”.