Fillon pjesa e dytë, Bullgaria në epërsi

Minuta ’50 – Kosova ka iniciativën edhe në fillim të pjesës së dytë por nuk arritën të përfitojnë nga dy rivënie këndore që kishin.

Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes mes Kosovës dhe Bullgarisë e vlefshme për EURO 2020. Ekipi mysafir është në epërsi pasi në minutën e 39-të të ndeshjes shënoi përmes Bozhikov.

Kosova në pjesën e parë kishte rastet përmes Milot Rashicës, Bersant Celinës e Mërgim Vojvodës por nuk ia arriti të realizonte, raporton Reporteri.net.

Asnjëri ekip s’ka bërë ndryshime në formacion me të filluar pjesa e dytë. /Reporteri.net/.