Formacionet zyrtare City – Tottenham, Guardiola vendos për Muriqin

Manchester City do të kërkoj hakmarrje ndaj Tottenhamit sot në stadiumin “Etihad”, dhe do të kërkoj gjysmë finale ndaj Ajaxit.


Pep Guardiola ka startuar me portjerin brazilian Ederson në portë duke lënë kështu kosovarin Arijanit Muriqin në bankën e rezervistëve, shkruan Reporteri.net

Ndërkohë në anën tjetër Tottenham e nis këtë takim pa yllin kryesor të skuadrës, Harry Kane i cili u lëndua në ndeshjen e parë të çerekfianleve.

Ky është formacioni startues i Manchester Cityt:

Ky është formacioni startues i Tottenham Hotspur: Lloris; Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose; Wanyama, Sissoko; Alli, Eriksen, Son; Lucas Moura

/Reporteri.net/