Formacionet zyrtare Manchester United – Manchester City, Muriq e nis nga stoli

Ndeshja më interesante e natës së sontme është derbi i qytetit të Manchesterit.


Të dy skuadrat, United dhe City do zbresin në fushë me objektiva të ndryshëm. Vendasit shpresojnë për vendin e katërt, ndërsa mysafirët nuk e duan dështimin, pasi nënkupton humbjen e titullit.

‘Djajtë e Kuq’ janë në formë jo të mirë në këtë fazë të sezonit, kundrejt ‘Qytetarëve’ që janë në garë edhe për dy trofe.

Më poshtë mund t’i shihni formacionet zyrtare, derisa ndeshja starton nga ora 21:00. /Periskopi/

MANCHESTER UNITED

MANCHESTER CITY: